Květiny Závěsné dekorace Květináče Rámečky na fotky Stojany na květiny Cedule Plakáty Svícny a svíčky Dětské dekorace Zrcadla Drobné dekorace Velikonoční dekorace Podzimní dekorace Svatební dekorace Zahradní dekorace Jarní dekorace Halloween dekorace Vázy Hodiny Tapety Samolepky na zeď Obrazy Živé Samostatně Lampy Svícny Svíčky Vánoční dekorace Koberce
Home->

Halloween dekorace

Ačkoliv je Halloween ještě stále považován za ryze americký svátek - a starší generace jej již z principu odmítají. Najde se spousta těch, kteří nemají nic ani proti českým dušičkám, ale ani proti tomuto americkému svátku. Pokud i vy chcete, aby váš domov nebo oslavu zdobily vtipné či tajuplné Halloween dekorace, jste na správném místě. U nás najdete Halloween dekorace nejrůznějších druhů i barev. A kde se vůbec Halloween jako takový vzal?

Co je to Halloween?

Halloween je americký způsob oslavy v předvečer svátku všech svatých. Tento svátek se slaví poslední říjnový večer, tedy 31. října, v předvečer křesťanského svátku. Co se týče názvu, jde nejspíš o zkrácení původních názvů, které tento svátek měl. Nejrůznější zdroje uvádí, že má tento tradiční lidový svátek oslavovaný v USA kořeny v prastarých lidových tradicích dávných Keltů. Ti se touto oslavou loučili s létem, přičemž vítali příchod nového roku. Noc na přelomu října s listopadem se jmenovala Samhain - podle jména keltského boha, který byl označován za pána mrtvých. Za této noci se konaly oslavy, hořely ohně a lidé věřili, že se k nim vrací jejich zesnulí, kteří mohou pomáhat svým živým přátelům. Při úsvitu se pak mrtví vraceli zpět do své říše. Keltové si při těchto oslavách oblékali masky, u kterých věřili, že je ochrání před zlými duchy. V současnosti se Halloween slaví zejména v USA, kde jde vesměs o rodinnou či sousedskou zábavu. Děti zde chodí na koledu, kde dostávají jako odměnu sladkosti.

Halloween dekorace

Součástí těchto oslav jsou i krásné Halloween dekorace, které najdeme nejen v domech, ale i na oslavách či na ulici. Mezi tradiční Halloween dekorace patří zejména dýně ve všech svých podobách, ale i pavučiny s pavouky, lucerničky, svíčky, čarodějnice, duchové a jiné.