Květiny Závěsné dekorace Květináče Rámečky na fotky Stojany na květiny Cedule Plakáty Svícny a svíčky Dětské dekorace Zrcadla Drobné dekorace Velikonoční dekorace Podzimní dekorace Svatební dekorace Zahradní dekorace Jarní dekorace Halloween dekorace Vázy Hodiny Tapety Samolepky na zeď Obrazy Živé Samostatně Lampy Svícny Svíčky Vánoční dekorace Koberce
Home->

Květináče

Květiny a rostliny jsou bezesporu součástí mnohých současných domácností. Ať už je to z důvodu estetiky nebo kvůli blahodárným účinkům na naše zdraví, jde o neodmyslitelný prvek našich domovů, který může vypadat opravdu dokonale.

Je to designová záležitost

To, že mají rostliny blahodárný vliv na kvalitu našeho života, jistě všichni víme. Rostliny se v našich domovech objevují snad odjakživa. A nezáleží na tom, zda jde o rostliny užitkové, bylinky či okrasné. V současnosti, kdy chceme mít své domovy co nejkrásnější, však věnujeme stále více pozornosti tomu, v jaké nádobě své kytičky pěstujeme. Jsou i případy, kdy se z květináče stává i poměrně designová záležitost. Současný trh je plný květináčů v nejrůznějších provedeních. Experimentuje se jak s materiály, tak i s barvou, vzorem či strukturou. Mezi stále nejčastěji používané patří ty keramické s glazurou, ale také plastové. A to jak v matném, tak i lesklém provedení. Některé plastové nádoby vypadají téměř stejně jako ty keramické - jen se nerozbijí a jsou mnohem lehčí. A jaké provedení jsou trendy?

Trendy, ale i praktické

Současné kousky si hrají jak s velikostí, tak tvarem i vzhledem samotným. Oblíbené květináče současnosti jsou zejména ty lesklé, výjimku netvoří však ani květináče v metalickém provedení. Kromě plastu a keramiky v různých provedeních, je velmi oblíbený také sklolaminát. Ten je oblíbený pro svůj vzhled, ale také kvalitu. Tyto nádoby a truhlíky se hodí jak do interiéru, tak to exteriéru. Jsou velmi stálé a odolné proti nešvarům počasí.

Květináče pro milovníky přírody

Na své si mohou přijít i milovníci přírody. K sehnání jsou totiž i květináče připomínající kámen, pískovec, ale také beton. Téměř všechny tyto květináče jsou tvořeny právě ze sklolaminátu (jestliže stojíte o imitaci a ne o desetikilový betonový květináč). Mezi opravdu přirozeně vypadající květináče patří ty, které jsou vyrobeny ze dřeva či ratanu. Kromě designové funkce však květináče slouží i po funkční stránce. Květináče mohou sloužit k ohraničování či oddělování jednotlivých částí zahrady či interiéru od sebe. Květiny jako oddělovací prvek jsou využívány zejména v hotelech, firmách, ale i na balkonech si předzahrádkách.