Květiny Závěsné dekorace Květináče Rámečky na fotky Stojany na květiny Cedule Plakáty Svícny a svíčky Dětské dekorace Zrcadla Drobné dekorace Velikonoční dekorace Podzimní dekorace Svatební dekorace Zahradní dekorace Jarní dekorace Halloween dekorace Vázy Hodiny Tapety Samolepky na zeď Obrazy Živé Samostatně Lampy Svícny Svíčky Vánoční dekorace Koberce
Home->

Obrazy

Obrazy mohou být tou pravou dekorací, která vašemu domovu vdechne kouzlo intimity a pohody. Při jejich výběru však nesmíme zapomínat na to, že každý z nás má naprosto jiný vkus. To, co se bude hodit do domova jednoho z nás, vůbec nemusí sedět jinam. Naštěstí pro nás, existuje téměř nekonečně mnoho možností, co se týče velikosti, vzoru, ale i motivu obrazů, které můžeme koupit. Některé z nás potěší reprodukce známých obrazů, jiné rodinné fotografie, dalším udělají radost motivy přírody nebo plakáty. Pokud se i vy pouštíte do zvelebování svého domova, jistě budete přemýšlet, jaké dekorace je vhodné zvolit. Kromě těch klasických, které umístíte po interiéru, nezapomínejte ani na stěny, které občas mohou působit nepříjemně prázdně. Obrazy jsou k zabránění pocitu prázdnoty tím pravým. A jak můžeme obrazy rozmístit?

Menší obraz jako třešnička na dortu

Pokud se nechcete pouštět do velkých změn a stačí vám jen jeden menší obraz, můžete jej umístit ideálně nad nějaký nižší kus nábytku - ideálně nad toaletní stolek, komodu, ale třeba i čelo postele. Na nábytek pod obrazem pak umístěte nějakou sošku, případně svíčky - a krásné zákoutí je na světě!

Velký obraz jako dominanta pokoje

Pokud máte to štěstí a pořídili jste si velký obraz, který jistě přitáhne pozornost, zbytečně jej nekombinujte s mnoha dalšími prvky. Velký občas je ideální umístit například za pohovku nebo za čelo postele. Poté už nemusíme vymýšlet nic dalšího a stěna vypadá dokonale.

Kombinace více obrázků

Některým z nás se nelíbí působení jen jednoho obraz, zato ale nepohrdneme kombinaci více menších obrázků. Takové seskupení více obrazů, například s podobným tématem, může vypadat velmi dobře. Nemluvě o možnosti nakombinovat tyto obrazy jakkoliv se nám líbí. Pokud se obrazy rozhodnete umístit například nad pohovku nebo čelo postele, snažte se, aby první a poslední obraz končili maximálně u hrany tohoto nábytku. Držet se můžeme buď jednoho typu motivu, nebo můžeme vsadit na kombinaci více výtvarných technik.