Květiny Závěsné dekorace Květináče Rámečky na fotky Stojany na květiny Cedule Plakáty Svícny a svíčky Dětské dekorace Zrcadla Drobné dekorace Velikonoční dekorace Podzimní dekorace Svatební dekorace Zahradní dekorace Jarní dekorace Halloween dekorace Vázy Hodiny Tapety Samolepky na zeď Obrazy Živé Samostatně Lampy Svícny Svíčky Vánoční dekorace Koberce
Home->

Svatební dekorace

Svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků v našich životech. K tomu, aby byl tento den naprosto nezapomenutelný, je třeba, aby byla svatba dokonale připravena. Jednou z velmi důležitých součástí svatby jsou i svatební dekorace. Víte ale, jaké svatební dekorace budete potřebovat?

Barva svatby a květinové dekorace

Jako první se zamyslete nad tím, v jakém duchu a barvě se vaše svatba povede. Díky tomu budete vědět, na jaké dekorace se při koupi budete moct zaměřit. Jestliže se rozhodnete, že budete mít jiné než bílé svatební šaty, snažte se o to, aby se daná barva objevila právě i na dekoracích kolem vás. Pokud si netroufáte na kombinaci několika barev a chcete použít jen jednu až dvě, klidně si vyhrajte s různými odstíny téže barvy. Nezapomínejte ani na promyšlení barev květinových dekorací.

Organza, tyl a vlizelín jsou potřeba

Ke svatbám neodmyslitelně patří i využití nejrůznějších textilií. Zejména pak vlizelínu, tylu a organz. A proč? Organza je jemně tkaná, hladká textilie s lesklým povrchem. Díky tomu dodá vaší svatbě nádech luxusu a elegance. Kromě klasické organzy můžete sehnat i organzu s potiskem nebo s glitry, které organze dodají trochu lesku. Vlizelín je netkaná textilie, která je používána zejména jako středový pás na svatební tabuli. Dále se z něj tvoří dekorace na auta, židle či lavice (v kostele). Tyl je hrubější textilie, která se hodí také na zdobení aut, židlí, ale také stěn, oken. Stejně jako Organza, i tyl může mít potisk nebo vyšší třpyt. A nyní k samotným dekoracím…

Svatební dekorace na auto

Svatební dekorace, to nejsou jen dekorace na obřadu a hostině. Jde i o to, jak vyzdobíte auta. Ta se zdobí zejména stuhami, mašlemi a drobnými dekoracemi, které dají všem jasně najevo, že se zde koná svatba. Stuhy jsou nataženy přes kapotu auta, mašle pak najdete u dveří. Tímto jednoduchým způsobem si může auto vyzdobit každý svatebčan. Auto snoubenců pak můžete doplnit i svatební dekorací ve formě srdce. Na autě nevěsty je pak většinou připevněna panenka, na ženichově autě cylindr či buřinka.

Svatební dekorace do obřadní síně

Při dekorování obřadní síně nezapomínejte na to, že zde budete trávit jen krátkou dobu během obřadu. Ano, právě zde si řeknete své ano, takže i tady na dekorace myslete, ale není to třeba přehánět. Můžete použít mašle, stuhy, šerpy, květiny. Dále třeba mašle a stuhy na židlích. Můžete na ně použít i potahy.

Svatební dekorace na hostinu

Nejvíce dekorací si zaslouží samozřejmě svatební hostina. Zde budete trávit většinu svatebního dne i večera. Proto nezapomínejte na jmenovky na stůl, různé dekorační nápisy na různých místech i předmětech. Dále vám s atmosférou mohou pomoci svíčky. Například v hezkých skleničkách budou působit jako dokonalá dekorace. Své udělají i květiny či okvětní plátky na svatební tabuli. Vhodnou volbou jsou i kamínky, krystalky či perličky. Poté stačí přidat nějaké textilie a dokonalá svatební tabule je na světě. Jako dekorace může dobře posloužit i cokoliv ve tvaru srdce – například malé sladkosti. Jako malou pozornost můžete hostům rozdávat i další sladkosti. Dále nezapomínejte na prostírání, balonky, květinovou výzdobu, a nebo třeba fotokoutek. Fantazii se v tento den meze nekladou.