Květiny Závěsné dekorace Květináče Rámečky na fotky Stojany na květiny Cedule Plakáty Svícny a svíčky Dětské dekorace Zrcadla Drobné dekorace Velikonoční dekorace Podzimní dekorace Svatební dekorace Zahradní dekorace Jarní dekorace Halloween dekorace Vázy Hodiny Tapety Samolepky na zeď Obrazy Živé Samostatně Lampy Svícny Svíčky Vánoční dekorace Koberce
Home->

Zrcadla

Zrcadla jsou velmi univerzálním interiérovým doplňkem. Nejen že zrcadlo  může sloužit jako stylová interiérová dekorace, současně je i praktické. Víte o tom, že správně zvolené zrcadlo dokáže dělat divy s optickou velikostí pokojů uvnitř vašeho domova? Nemluvě o jeho primárním cíli - zajistit kvalitní odraz nás samotných. Jestliže však nevíte, jaké zrcadlo si koupit, čtete dále.

Zrcadlo umí kouzlit s prostorem

Jestliže si koupíte správné zrcadlo a umístíte jej na vhodné místo, dokáže s vaším prostorem hotové zázraky. Zrcadlo je schopno opticky zvětšit prostor i tam, kde téměř žádný není. Jestliže zrcadlo umístíte naproti oknu, dostanete do interiéru velké množství přirozeného denního světla. Když jej namíříte do tmavých koutů, dostane se světlo i k nim. Vždy se snažte zrcadlo nasměrovat tak, aby zobrazovalo co nejvolnější prostor daného pokoje. Díky tomu bude každý pokoj působit větší, než ve skutečnosti je. Zrcadlo však může prostor i zmenšit. V případě, kdy máte doma vysoké stropy, umístěte zrcadlo například nad pohovku. Pokoj se rázem opticky sníží.

Kam zvolit jaký typ zrcadla

Kromě praktické stránky zrcadlo plní i tu estetickou. Jde o úžasný doplněk, který dokáže udělat své s každým pokojem vašeho domova. Do každého pokoje se však hodí jiný typ zrcadel. Největší zátěž musí snášet bezpochyby koupelnová zrcadla - a ne všechny materiály by zde nápor vlhkosti zvládaly. Kam se tedy hodí který kousek?

Koupelna

Koupelna bez zrcadla nemůže fungovat. Jde o místo, kde kontrolujeme, jak vypadáme. Při vybírání velikosti a typu zrcadla promyslete, co bude daný kousek odrážet. Snažte se vyhýbat odrazu nevzhledných trubek či polic plných nepořádku. jestliže by byl nehezký odraz u velkého zrcadla nevyhnutelný, volte raději menší kousek, který může být klidně i v zajímavém rámu. Některé koupelnové sestavy mají zrcadlo i jako součást. Do koupelny se hodí vždy zejména osvětlená zrcadla.

Ložnice

I v tomto pokoji by nemělo chybět kvalitní zrcadlo. A to může být klidně i větších rozměrů. V tomto pokoji nejsou téměř žádná omezení týkající se toho, jaké kousky si můžete či nemůžete dovolit. Kromě klasického závěsného zrcadla můžete vyzkoušet i stojací kousek s krásným rámem, který lze jednoduše opřít o stěnu.

Předsíň

Předsíň je dalším místem, kde náš pomocník v zobrazování nás samotných nesmí chybět. Velikost se zde určuje zejména dle velikosti naší postavy. V tomto zrcadle bychom se měli vidět od hlavy až k patě.

Jak vybrat vhodný tvar zrcadla

Obdélník

Jde o nejčastější typ zrcadel, které můžeme sehnat. Obdélníková zrcadla nabízí mnoho možností k tomu, jak je budeme chtít postavit. Navíc se v nich uvidíme od hlavy až k patě. Jestliže si pořídíte kousek s hezkým rámem, můžete zrcadlo nechal jednoduše opřené o stěnu.

Čtverec

Čtvercové kousky jsou jednoduché, ale krásné. Pokoj, v němž bude čtvercové zrcadlo, bude působit něžně, organizovaně a elegantně. Jde o praktické a moderní řešení.

Kulaté

Kulatá zrcadla mohou působit jak skromně, tak i velmi noblesně. Zde záleží zejména na rámu, v němž je sklo usazeno. Například kovový rám se bude hodit jak do elegantního, tak i industriálního bytu. Naopak oválné zrcadlo se hodí kamkoliv, kde má pokoj vypadat žensky a romanticky.

Asymetrické

Asymetrické kousky mohou vypadat opravdu moderně a prakticky. Můžete si koupit více malých kusů, které budete navzájem kombinovat. Nebo jeden kus, který bude mít neobvyklý či nepravidelný tvar. Jak vybrat rám u zrcadla
  • Dřevěný rám - hodí se všude, kde chceme svůj interiér ladit v přírodním duchu.
  • Kožený rám - ideální do pracovny a všude tam, kde dbáme na eleganci prostoru.
  • Skleněné rámy - tyto rámy tvoří ze zrcadla cosi luxusního a křehkého. Mohou však působit neosobně.
  • Kovový rám - vhodný do elegantního, ale i industriálního domova.
  • Bez rámu - zrcadla bez rámu volíme tam, kde zrcadlo plní zejména praktickou funkci. Také tam, kde by rám zbytečně zahlcoval prostor.