Místnosti plné květin a zeleně jsou skutečným pohlazením pro duši i oči. Zelená barva rozpouští všechny nervózní myšlenky a obnovuje rovnováhu v našem těle. I proto je nejlepší cvičit jógu venku, na trávě, a dýchat čerstvý vzduch. Tento pocit klidu a pohody můžete přenést i do svého domova, stačí k tomu jen pár triků. Představujeme vám biofilní design založený na zdobení prostoru pomocí přírodních materiálů.
Protože se nás život v předchozích dvou letech smrsknul mezi čtyři stěny, ve kterých žijeme, pracujeme a provozujeme své koníčky (jako je čtení, hraní online jako zábava na špičkových kasinech na TopCasinoExpert.com atd.), jedno je jisté - musíme si své pokoje vyzdobit zelení.
Biofilní design a způsob výzdoby prostoru vychází z lidské potřeby spojení s přírodou, která je zásadní pro naše duševní, fyzické a emocionální zdraví. Základní myšlenkou biofilního stylu a designu je, že člověk zůstává v biologickém spojení s okolním světem, s krajinou, flórou a faunou. Biofilní design a interiérové dekorace můžeme samy o sobě zjednodušeně chápat jako vnášení přírody do uzavřeného prostoru vašeho domova.
Se slovem příroda myslíme každý zdroj života - od slunečního světla přes zeleň rostlin v květináčích až po malé vodní fontánky, které mohou zdobit místnosti vašeho domova. Tímto způsobem budete denně koexistovat s ekosystémem, pro který je člověk vlastně "naprogramován".
Biofilně zařízenou místností může být v podstatě jakákoli místnost, která má velká okna od podlahy ke stropu, jimiž denně proniká velké množství slunečního světla. Důležité je, aby okna směřovala také na sluneční stranu, tedy na východ. Tak vás světlo hned po ránu "nabudí", takže den začnete tím nejkrásnějším způsobem.
Přijetí biofilního designu ve vaší ložnici může být tím nejlepším způsobem, jak se opět přiblížit přírodě. Využijte této estetiky a zaměřte se na vyplnění menších prostor ekosystémem. Chápeme, že umístit do ložnice menší fontány může být komplikované, ale přiblížit se vodě a uklidňující síle jde i jinak.
Ideální by bylo pořídit si větší polici, která by dosahovala až ke stropu. Pak na ni dát květiny a květináče a založit si tak vlastní soukromé terárium. Nezáleží na tom, jaké rostliny a květiny si vyberete - ať je to flóra, která vás naplní klidem a pohodou.
Pak vyměňte tmavé závěsy za vzdušné, světle žluté nebo bílé a nechte okny pronikat slunce. Interiéroví designéři doporučují, aby se ložnice vždy „topila“ ve slunci, a to i tehdy, když si chcete o víkendu déle pospat. Nezavírejte se do tmavých místností, jejichž okna jsou zatemněna žaluziemi a závěsy, které dusí sluneční paprsky. Takové místnosti mohou vyvolat depresivní epizody a způsobit, že se budete cítit špatně a daleko od soužití s přírodou.
Lidé, kteří své ložnice proměnili v oázy botanických zahrad a soukromých terárií, potvrzují, že spí mnohem klidněji a lépe si odpočinou. Děje se tak proto, že se znovu spojili s přírodou a uvědomili si, že v biologickém kódu člověka je zeleň a květiny.